Wigilia dla Radomszczan

W sobotę 19 grudnia, podobnie jak w ubiegłych latach radomszczanie spotkali się na placu 3  Maja, by wspólnie uczcić zbliżające się Święta Bożego Narodzenia.

Podczas Świątecznego Spotkania Radomszczan odbył się świąteczny jarmark, na którym można było podziwiać oraz zakupić: ozdoby świąteczne, stroiki, rękodzieło, a także miody, ciasta i wędliny.

Od godziny 15.00 rozpoczęło się wspólne kolędowanie. Na scenie zaprezentował się m.in. działający przy Miejskim Domu Kultury chór „Złota Nutka” i Radomszczańska Kapela Podwórkowa. Nie zabrakło także wielu życzeń dla radomszczan, które złożyli przedstawiciele władz miasta i powiatu. Radomszczanie składając wzajemnie życzenia tradycyjnie  podzielili się opłatkiem.

Gwiazdą świątecznego spotkania w centrum miasta była polska piosenkarka -  Krystyna Giżowska, znana, m.in. z przeboju „Przeżyłam z Tobą tyle lat”.

Po świątecznym spotkaniu na placu 3 Maja jego uczestnicy udali się do MDK na koncert kolęd chóru Towarzystwa Śpiewaczego im. St. Moniuszki, który wykonał tradycyjne polskie kolędy, jak „Hej kolęda”, Przybieżeli do Betlejem” czy „Lulajże Jezuniu” a także inne piosenki bożonarodzeniowe: „Na całej połaci śnieg” czy „Pada śnieg” oraz „Deo Gloria” po angielsku.

źródło: http://www.radomsko24.pl/m/articles/view/Radomszczanie-przy-wigilijnym-stole